APIE KUNDALINI JOGĄ

Kundalini joga (energinių kanalų joga) – tai dvasinė praktika, atėjusi pas mus iš tūkstantmečių gilumos. Ji apjungia savyje meditacijas, mantras, Pranajamą, o taip pat dinaminius ir statiškus pratimus. Tai atjauninimui ir bendram sveikatos gerinimui skirtos paprastos jogos technikos, kurios prieinamos kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo amžiaus, išpažįstamo tikėjimo ar fizinių galimybių. Šis stilius neprimeta jokios koncepcijos ar filosofijos, o leidžia išgyventi subtilesnių būsenų patirtį, atverti savo gebėjimus ir įgyti geriausios, unikalios patirties. Kundalini joga – tai efektyvi vaisingo darbo su kūnu ir siela technologija, skirta praktiniam rezultatui pasiekti, todėl ji bus labai įdomi net naujokams, neturėjusiems visiškai jokios praktinės patirties.

Kundalini joga dažnai vadinama Karališkąja joga, nes vienu metu veikia visose klasikinės jogos pakopose. Ši joga tiesiog nuostabi, ji labiausiai neįprasta iš visų jogos krypčių. Kundalini joga – tai ir praktika ir gyvenimo būdas. Yogi Bhajanas, Hatha ir Kundalini jogos Meistras sako, jog ” tai neįtikėtina technologija, kuri veikia 16 kartų greičiau už įprastinę jogą“. Jos rezultatus pajusite jau po 11 minučių. Tam nereikia užsiiminėjimo joga ar kitomis panašiomis disciplinomis patirties.

Vieni jogą laiko religija, kiti galvoja, kad tai paprasčiausi fiziniai pratimai, skirti palaikyti gyvybinę energiją ir sveikatą. Kai kurie mano, kad joga – tai psichologinė sistema, skirta ugdyti Sielą ir jos potencialą. Visa tai yra tiesa. Joga – tai ir fizinė kultūra, ir psichologinė praktika, ir filosofinė sistema. Joga – tai ir gyvenimo būdas, tai ir žmogaus ryšys su pačiu savimi bei supančiu pasauliu. Tačiau pats giliausias ir tikriausias šio mokslo supratimas glūdi pačiame pavadinime. Žodis „joga“ kaip mes jį suprantame čia, Vakaruose, yra kilęs iš biblinio žodžio „yoke” – kinkyti ( jungą), surišti, sujungti. Žodis ” joga” pas mus atėjo iš sanskrito kalbos, jis sudarytas iš šaknies „jugit”. Joga reiškia asmeninės sąmonės sąjungą su Dieviškąją Sąmone. Jogu galima laikyti žmogų, kuris pilnai atsiduoda Aukštesniajai Sąmonei, kuri yra Dievas, tuo metu, kai į vieną susilieja žmogaus Aš ir Beribis Aš.

Kundalini poveikis nėra pavojingas kūnui, protui ir būčiai. Ji palengvina energijos tėkmę ir sąlygoja  geresnę savijautą. Kundalini jogos dėka fizinis kūnas darosi lankstesnis ir stipresnis, aktyvuojasi endokrininė sistema, gerėja bendra kūno sveikata. Ji ramina protą, stiprina nervų sistemą, žadina ir stiprina intuiciją; jos dėka mąstymas darosi aiškus. Kundalini joga stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, jaunina kūną ir pripildo jį energija. Ji žadina kūrybinę energiją ir kiekvienam žmogui leidžia 100 procentų išnaudoti savo prigimtinius gebėjimus. Kundalini joga leidžia atsiverti kūrybiniam potencialui, realiame gyvenime padeda įgyvendinti pačias slapčiausias svajones. Kundalini joga – tai šiuolaikinio žmogaus joga. Ji skirta visiems, gyvenantiems aktyvų, kūrybingą gyvenimą. Ji nereikalauja pasitraukti iš visuomenės, taikyti asketišką gyvenimo būdą. Priešingai, ši praktika leidžia dar ryškiau reikštis asmeniniame, socialiniame, verslo ar kūrybiniame gyvenime. Kundalini joga – tai klestėjimo joga. Tai joga, kuri leidžia mėgautis gyvenimo pilnatve čia ir dabar.

Kundalini joga – tai vienas iš nedaugelio dvasinių kelių iš tikrųjų leidžiančių seksualinius santykius. Nuolatinė praktika jums padės pakelti seksualinės energijos lygmenį. To pasekoje galėsite mėgautis savo seksualiniu gyvenimu. Kundalini joga kovoja su šiuolaikinio pasaulio ligomis, padeda tvarkytis su negatyviomis situacijomis ir įveikti depresiją. Kundalini joga išlaisvina nuo negatyvių įpročių, priklausomybių narkotinėms medžiagoms (rūkymo, alkoholio, narkotikų).

Tai lengvas būdas lavinti lankstumą, kovoti su viršsvoriu, stresu. Ji dovanoja gyvybinę energiją, ramybę ir jėgą.

Kundalini joga – tai psichologinė kūno praktika. Ji leidžia atpalaiduoti įtampas kūne, susijusias su negatyvia praeities patirtimi. Ji atpalaiduoja energinius blokus; apribojimus, kylančius iš pasąmonės; griauna negatyvius suvokimo modelius. Kundalini jogos dėka vyksta psichoemocinis atsinaujinimas, protas ir kūnas darosi lankstesni, stipresni, laisvesni.

Kundalini joga yra ir Sąmoningumo technologija. Ji dirba su universaliais žmogiškais sunkumais, sukurtais kiekvieno žmogaus proto – proto, kuris turi Begalybės ir Kūrybiškumo potencialus. Praktikoje šis begalinis potencialas pasidaro pakankamai ribotas. Jūsų galimybės susitinka su Jūsų veiksmais ant sąmoningumo ribos. Kad įveiktumėme ribotumus, sukurtus nesąmoningo Aš, mums reikia atitinkamo vedimo, technologijos. Tai ir yra Kundalini technologija.

Nepakanka apie Kundalini jogą tik paskaityti. Intelektualios žinios negali gyvenime jums suteikti palaikymą ir pagalbą. Jūsų gauta informacija taps realiomis Žiniomis tik tada, kai Jūs gausite realų jų patvirtinimą, įgysite realų patyrimą ir tą patyrimą praleisite pro širdį.

MOKYTOJAS: „Jūs perduodate mokymą, nesate žmogaus tobulėjimo tikslas, jūs – kelias. Visada išlikite šioje aukštumoje. Tada būsite laimingi. Kuo labiau pažengęs žmogus Kundalini jogoje, tuo kuklesnis jis tampa. Nepamirškite šito principo. “Aš mokytojas ir manimi seka dešimt žmonių“ – tai nėra teisingas požiūris. Jūs esate Mokytojas ir Dievo malonės dėka jūs turite privilegiją tarnauti dešimčiai žmonių. Tai persipinanti energija. Ji juda ir kelia. Tai spiralinė energija, ji pakelia į viršūnę. Tad supraskite – tai keletas pagrindinių taisyklių. Kiek galite, pasistenkite jomis sekti. Ar tai galite, spręsti jums. Tačiau aš turėjau susitikti su jumis šį vakarą ir jums tai pasiūlyti”.

 

– Yogi Bhajan